ASIFA

projekt Daiki Aizawa

ASIFA logo na 50-lecie

ASIFA – Association Internationale du Film d’Animation

ASIFA jest międzynarodowym stowarzyszeniem powołanym w 1960 roku w Annecy we Francji przez czołowych twórców filmu animowanego, m.in. przez Normana McLarena. ASIFA jest największą międzynarodową organizacją filmu animowanego, liczy ok. 5000 członków z 58 krajów ze wszystkich kontynentów. Większość członków zrzeszona jest w Grupach Narodowych, które działają w poszczególnych krajach. ASIFA zrzesza osoby działające na wszystkich polach filmu animowanego: artystów, reżyserów, animatorów oraz producentów i inne osoby związane z filmem animowanym na całym świecie.

ASIFALogo

Podstawowym celem ASIFA jest promocja filmu animowanego w wymiarze międzynarodowym. Stowarzyszenie wspiera międzynarodowe inicjatywy związane z filmem animowanym oraz pomaga w kontaktach i komunikacji pomiędzy osobami profesjonalnie zajmującymi się filmem animowanym. Stowarzyszenie zajmuje się promocją filmu animowanego poprzez organizowanie spotkań międzynarodowych, konferencji i innych wydarzeń, publikowanie biuletynów i wydawnictw (ASIFA Magazine). ASIFA patronuje najważniejszym festiwalom i wydarzeniom poświęconym filmowi animowanemu na świecie. Co roku organizuje Międzynarodowy Dzień Animacji i przyznaje prestiżową nagrodę ASIFA Prize.

Odwiedź stronę ASIFA –> http://www.asifa.net

ASIFA_poland_logo

Polska Grupa Narodowa działa od kilku lat. Członkami ASIFA Poland są znani twórcy i producenci filmu animowanego z całej Polski, a także osoby aktywnie wspierające promocję filmu animowanego.

Celem ASIFA Poland jest popularyzacja filmu animowanego w Polsce, promocja w kraju i na świecie animacji realizowanych przez polskich twórców, wspieranie działań producenckich, twórczych i realizacyjnych w zakresie filmu animowanego.

Co roku ASIFA Poland włącza się w obchody Międzynarodwego Dnia Animacji i organizuje szereg wydarzeń odbywających się w wielu miastach Polski.

W roku 2014 został wybrany nowy zarząd na dwuletnią kadencję:

Zbigniew Czapla – przewodniczący

Marta Chwałek

Marta Gebhardt

Alicja Jodko

Bogusław Zmudziński

W poprzednich latach zarząd ASIFA Poland tworzyli:

lata 2012-2014

Mariusz Frukacza – przewodniczący

Alicja Jodko

Agnieszka Kozłowska

Marta Pajek

Bogusław Zmudziński

lata 2010-2012

Wiola Sowa – przewodnicząca

Mariusz Frukacz

Agnieszka Kozłowska

Alicja Jodko

http://asifapoland.net

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s