12. MDA / 27.10 (niedziela), 18.00–19.30

Słoneczna odyseja golibrody

Tytuł cokolwiek tajemniczy. Zagadka rozwiąże się w niedzielny wieczór. Zapraszamy na spotkanie z trojgiem animatorów artystów. Każde z nich robi inne filmy, stosuje inną technikę animacji i szuka inspiracji poza światem animacji w różnych sferach.

Spotkamy się z Adelą Kaczmarek, Grzegorzem Koncewiczem i Maciejem Majewskim. Zaczniemy od projekcji ich filmów, a potem porozmawiamy o obejrzanych animacjach i zainteresowaniach twórczych ich autorów.

Adela_KaczmarekADELA KACZMAREK

SŁOŃCE W PEŁNI / 2012 / 8 min.

Przenikające przez okno promienie porannego słońca budzą bohaterkę, która rozpoczyna kolorową i impresyjną podróż dookoła świata. Podążając brzegami mórz, poddając się rytmom fal i światła, kobieta próbuje dogonić słońce. Malarska, pulsująca barwą, szumiąca wodą i promieniejąca pozytywną energią ekumeniczna opowieść o harmonii świata, w którym codzienny taniec słońca jednoczy różne religie, mieszkańców odległych kontynentów i ich postawy życiowe.

Grzegorz_KoncewiczGRZEGORZ KONCEWICZ

BRZYTWA / 2009 / 10 min.

Czarna komedia nawiązująca do tradycji slapsticku. Podszyta absurdalnym humorem historia wizyty w pewnym zakładzie fryzjerskim.

Maciej_MajewskiMACIEJ MAJEWSKI

PIESKA ODYSEJA 2006 / 2012 / 14 min.

Próba dowcipnego przedstawienia losów polskiej emigracji w Anglii. Zarobkowe wyjazdy to temat wciąż aktualny, a członkostwo w Unii Europejskiej otwiera coraz to nowe możliwości. Scenariusz opiera się w dużej mierze na obserwacjach autora, który sam spędził w Anglii kilka miesięcy, mógł więc z bliska obserwować zachowania emigrantów – zarówno z Polski, jak i z innych stron świata.

 

Spotkanie odbędzie się w klubokawiarni Grawitacja (ul. Browarna 6)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s